czwartek, 10 października 2013

O Zumbie słów kilka…

<wpis został przeniesiony z mojego poprzedniego bloga - tak na dobry początek>


Jednym z moich sposobów na to, żeby powrócić do formy po ciąży są zajęcia Zumby, na które chodzę do klubu fitness. Co to takiego?


Dla tych, którzy nie mieli z nią styczności zamieszczam kilka informacji:

szczypta historii...czyli jak narodziła się Zumba i "z czym to się je"?

"Zumba narodziła się w Kolumbii w połowie lat 90. w dodatku przez zupełny przypadek. Można powiedzieć, że to innowacyjna forma fitnessu, ale jej korzenie są taneczne. Alberto "Beto" Perez - instruktor fitnessu przyszedł na swoje zajęcia bez podkładu muzycznego. Ponieważ jednak nie chciał odwoływać treningu, postanowił improwizować. Pod ręką miał swoją ulubioną latynoską płytę. Tym sposobem połączył fitness z tańcem latynoamerykańskim, a mieszanka wybuchowa, jaka z tego powstała, dziś nazywana jest zumbą. (...) Zumba jest połączeniem fitnessu i takich stylów jak: samba, salsa, reggaeton, cumbia czy merengue." (źródło)   
A teraz co ja o tym sądzę?

To zajęcia, które zdecydowanie poprawiają samopoczucie i pozwalają się oderwać od codzienności choćby przez tą jedną godzinę :) Nie są to typowe ćwiczenia, zatem nie ma co liczyć na pięknie wyrzeźbione mięśnie. Jeśli jednak uruchomimy całe ciało i będziemy wykonywać wszystkie kroki na 100%, to na pewno poprawi nam się kondycja i co nieco w tańcu zgubimy. Oczywiście wiele zależy też od instruktora, który może przekazać nam swoją pozytywną energię, wycisnąć siódme poty albo skutecznie nas zniechęcić. Zajęcia z których obecnie korzystam prowadzi mężczyzna i radzi sobie świetnie ;-)


co trzeba (u)mieć, żeby chodzić na takie zajęcia?

Nic! :) Żadne umiejętności nie są tutaj konieczne, gdyż te zajęcia nie polegają na nauce, a później wiernym odtworzeniu kroków. To zwykła zabawa polegająca na ciągłym ruchu i wywijaniu bioderkami :D Zatem jedyne, w co powinnyśmy się zaopatrzyć to wygodny strój, litry wody i UŚMIECH!
Jeśli tak jak ja stwiacie na dobrą formę i dobre samopoczucie to chyba warto posłuchać tych wszystkich "ekspertów zdrowego stylu życia", a mianowicie zadbać o ruch, ćwiczenia i odpowiednie odżywianie :-) **Jednak wszystko w granicach rozsądku... czasami lenistwo też się przydaje.
Po więcej informacji odsyłam was do źródła, czyli na stronę zumba.com 
A tutaj znajdziecie filmik na czym Zumba polega: klik

A może Wy szczególnie polecacie jakąś formę aktywości? :-)


Judyta.

1 komentarz:

Dziękuję za pozostawiony po sobie ślad!